A szimpla madáretető egyben zenestreamelő és ajánló szolgáltatás is. A muzsika hangjaira esznek a madarak egy brooklyni kalickában. De vajon milyen zenét szeretnek?
2016. november 16. 11:00
p
0
0
6
Mentés
Klasszikusok, opera, heavy metal, techno? Milyen zenét szeretnék a madarak? Elég nagy a valószínűsége, hogy ugyanúgy állnak a muzsikához, mint mi, ki-ki egyéni ízlése szerint. Egy amerikai művészi projekt mindenesetre segíteni igyekszik preferenciáik közlésében.
A képzőművész Elizabeth Demary, az informatikus Ahmed Elgammal és a Rutgers Egyetem Művészet és Mesterséges Intelligencia Laboratóriuma közös PandoraBird-je a névadóhoz hasonló zenestreaming és ajánló szolgáltatásként működik: egy-egy szám lejátszásakor a Raspberry Pi komputerhez kapcsolt kameramodul lefényképezi és azonosítja a speciális fajt, a rendszer pedig nyomon követi, hogy egy-egy madár mennyi időt tölt a helyszínen. Ha a szám végéig eszik, hasonló ritmus- és dallamvilágú másik számot játszik le.
Demarray adatbázist készít a kedvelt dalokról, és zeneismertető szolgáltatást is tervez tollas-szárnyas barátainknak. Ízlésükkel eddig még senki nem foglalkozott, pedig folyamatosan hallják az emberi zajokat, énekeinkre több faj válaszol is. A PandoraBird-del jobban megismerhetők a velünk közös ökoszisztémát megosztó lények, végső soron a velük folytatott kommunikációt is megkönnyítheti.
A PandoraBird most a Brooklyn-híd parkban, egy méretes kalickán lebeg. A madáretetőt egyelőre hat dallal „töltötték fel”: Ave Maria (Andrea Bocelli), Claire de Lune (Debussy), Feeling Good (Nina Simone), White Stripes (Seven Nation Army), Bach-prelűd (Maurane), For Whom the Bell Tolls (Metallica).
Demarray még nem elemezte a trendeket, de egy korábbi, philadelphiai kísérlet után igen. Több madár jelent meg az etetőnél, amikor Debussy szólt, mint csendben. A Metallica jobban vonzotta a pintyeket, mint a verebeket.
A hamarosan a 74. születésnapját ünneplő, hétszeres Grammy-díjas, Oscar- és Golden Globe-díjas angol dobos, énekes, dalszerző, színész decemberben egy két órás videóban árulta el, mi nyomja a szívét.
A 20 éves ausztrál csapat a Thy Art Is Murder és az Amity Affliction társaságában érkezik meg jövő év végén az MVM Dome-ba, ahol remélhetőleg minden várakozásunkat felülmúlják.
Boros Bánk Levente szerint hitelességi válságot is eredményezhet a Tisza Pártnál, ha a szimpatizánsai sorozatosan azzal szembesülnek, hogy a vezetőjük valótlanságokat állít vagy nem tartja be az ígéreteit.
A skandináv országban emelkedik a lövöldözések és a robbantásos merényletek száma, amelyek gyakran köthetőek a drogkereskedelemmel foglalkozó bűnbandák közötti leszámolásokhoz.
Platina lemezzel és a múlt árnyaival vagy éppen fénylő szikráival Ákos lett Ákos előzenekara, hogy végül egy angyalnak monumentumot állítva a Metropolis épüljön fel.
Az AI, amely képes deep fake-eket generálni, az igazi tartalmat megkülönböztethetetlenné teszi a hamistól, ezzel erodálva a közbizalmat és súlyosbítva az igazság válságát.
A Magyar Labdarúgó Szövetség Versenybizottsága elkészítette az NB I következő öt fordulójának menetrendjét.
p
0
0
1
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 6 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Apáczai
2016. november 16. 20:00
A magyarok műveltég és jó ízlés szerint különbözők. Ugyanúgy, mint bárkik, mások.
Nagyon sokan Liszt Ferencet, Bartókot vagy Bach zenéjét szeretik.
Mások Mozartot meg Vivaldit.
Megint mások Fekete Pákót. És a vonat zakatolását.
Ki ez a lökött, félművelt tökfej, aki egy nemzetet ennyire primitiv módon akar bemutatni?